Dożynki Gminne 2020-relacja - zdjęcie 1

Dożynki Gminy Radwanice odbyły się 5 września w Kościele pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Radwanicach. W tym roku, z powodu panującej pandemii, obrzęd ograniczył się do Mszy Świętej w podziękowaniu za tegoroczne zbiory. Na ołtarzu uroczyście złożono wieniec dożynkowy, który został wykonany przez Sołectwo Nowy Dwór oraz ofiarowano bochny chleba przez delegację pozostałych sołectw Gminy. Podczas mszy złożone zostały także dary dziękczynne w postaci chleba, wina i miodu, owoców oraz kwiatów. Dary te wręczyli Sołectwa: Lipin, Przesieczna, Jakubów oraz Buczyna. Wzniosłego charakteru uroczystościom dodały śpiewy i oprawa muzyczna w wykonaniu Scholii „Miriam”. Po zakończeniu Mszy Św. starostowie dożynek Pani Wanda Janczak oraz Pan Roman Kawałko przekazali na ręce Wójta Gminy Radwanice Pana Pawła Piwko oraz Przewodniczącej Rady Gminy Pani Ewy Flak tradycyjny „chleb wypieczony z tegorocznego ziarna”, tak aby krajali go i dzielili „nie dużo, nie mało, tak żeby dla wszystkich stało”. W uroczystości wzięli udział także Senator Pani Dorota Czudowska oraz Starosta Powiatu Polkowskiego Pan Kamil Ciupak. Podczas tegorocznych dożynek nie mogło zabraknąć smacznych, lokalnych potraw, które zostały przygotowane wg receptur Sołectwa Sieroszowice-Ułanów oraz Radwanice.

Dożynki Gminne 2020-relacja - zdjęcie 2
Dożynki Gminne 2020-relacja - zdjęcie 3