DZIAŁAMY LOKALNIE - zdjęcie 1

Gminny Ośrodek Kultury przy współpracy z grupą " Przyjaciele Radwanic" oraz z lokalnymi instytucjami i chętnymi mieszkańcami realizuje projekt pod nazwą „ Zielona ostoja na mapie Radwanic”. Celem naszych działań, jest zagospodarowanie terenu przy tzw. "wiejskim bazarku". Będzie to miejsce otwarte na mieszkańców całej gminy, którzy zechcą odpocząć i spotkać się z sąsiadem na wspólnych rozmowach w otoczeniu przyrody. Wyczyścimy, wymalujemy stare gazony i zasadzimy w nich wieloletnie rośliny. Odrestaurujemy dwie stare ławki. Na skwerku będącym miejscem prac, zamontujemy domki ochronne dla owadów dziko żyjących oraz karmniki. Radwaniczanie oraz przyjezdni goście, będą mogli odpocząć przez chwilę przechodząc obok placu a spacerujące dzieci, uczestnicy zajęć i warsztatów w GOK, będą mogli troszczyć się przez cały rok o naszych skrzydlatych przyjaciół, zabezpieczając karmnik w pożywienie. Zostanie zainstalowana również gablota, gdzie każdy będzie mógł zamieścić ważne dla niego ogłoszenie.

Już dzisiaj zapraszamy do planowania odwiedzin w tym przyjaznym miejscu, stworzonym z sympatii do natury.

Dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Ośrodka Działaj Lokalnie Fundacji „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich” oraz samorządów ze Wzgórz Dalkowskich.