W dniach 6 – 8 lipca odbył się XXVI Festiwal Grup Śpiewaczych „Ziemia i Pieśń” Szprotawa 2018. Na scenie prezentowało się 41 zespołów z całej Polski.

Swojacy po raz drugi w Szprotawie - zdjęcie 1

W tym roku dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę, zespoły wzięły udział w dwóch koncertach konkursowych: pieśni i piosenki patriotycznej.
Zespół „Swojacy” po raz drugi wziął udział w Festiwalu i ponownie wrócił z nagrodą Pana Andrzeja Skawińskiego – Przewodniczącego Rady Miejskiej w Szprotawie oraz tytułem laureata!
Całemu festiwalowi towarzyszyła cudowna atmosfera i wspaniała zabawa, nie tylko podczas przeglądu, ale również w miejscu zakwaterowania.
Do późnych godzin nocnych trwała wspólna zabawa ze śpiewem i tańcami przy dźwiękach połączonych kapel. Z pewnością będzie co wspominać, wyczekując kolejnej edycji festiwalu.
Zespołowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

[JPG - 101 KB] [JPG - 177 KB] [JPG - 159 KB] [JPG - 123 KB] [JPG - 160 KB] [JPG - 159 KB] [JPG - 12.03 MB]