Mikołajki , to chyba jeden z najbardziej wyczekiwanych dni w roku przez wszystkie dzieci. 9 grudnia w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, w przepięknej zimowej scenerii, odbyła się radosna zabawa z klaunami Ruphertem i Rico dla dzieci z Gminy Radwanice. Na wstępie, Pan Wójt Paweł Piwko i Przewodnicząca Rady Gminy -Pani Ewa Flak, uroczyście przywitali najmłodszych mieszkańców wraz z ich rodzinami i złożyli świąteczne życzenia, po czym zaprosili do  wspólnej zabawy. W mikołajkowym show, jako pierwszy wystąpił Zespół Wokalno-Taneczny ,, Frajda”, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Radwanicach. Następnie klauni Ruphert i Rico zachęcali do wspólnej zabawy, śpiewu ,tańców i konkursów ze słodkimi nagrodami. Ostatnim, chyba najważniejszym i najbardziej wyczekiwanym momentem spotkania, było spotkanie ze Świętym Mikołajem, który to w asyście swoich ,,pomocników”, rozdał paczki ze słodkościami. W kawiarence mikołajkowej można było zjeść pyszne ciasta, pierogi, wypić barszczyk, kawę i herbatę, a także podziwiać i zakupić przepiękne stroiki, ozdoby świąteczne oraz choinkowe przygotowane przez Towarzystwo  Przyjaciół  Dzieci, Stowarzyszenie ,, Pomagamy razem” i Panią Justynę Białowąs. To było wyjątkowe spotkanie wprowadzające uczestników w klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Spotkanie mikołajkowe dofinansowane zostało w ramach ,, Gminnego Programu Profilaktyki, Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii w Gminie Radwanice

Za pomoc w organizacji serdecznie dziękujemy:

Urządowi Gminy Radwanice, Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Radwanicach, Gminnej Bibliotece Publicznej w Radwanicach, Centrum Usług Wspólnych Radwanice, Gminnej Spółce Komunalnej, Sołectwu Radwanice, Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Radwanicach, Szkółce Drzew i Krzewów w Radwanicach, której właścicielem jest Pan Adam Kaliszewski.

Mikołaj odwiedził dzieci z Gminy Radwanice - zdjęcie 1

Mikołaj odwiedził dzieci z Gminy Radwanice - zdjęcie 2