17 sierpnia mamy zaszczyt zaprosić Państwa na Dożynki Gminne w Radwanicach, celebrujące tradycje święta plonów. Wydarzenie rozpocznie się o 14:30 Mszą świętą w kościele P.W. Niepokalanego Serca N.M.P. w Radwanicach. Następnie ulicami Radwanic przejdzie kolorowy korowód z dożynkowymi wieńcami w stronę Parku, gdzie odbędzie się tradycyjny obrzęd. Część artystyczna rozpocznie się o godzinie 17:00 występem zespołu Tina Turner Show, a po niej wystąpi zespół ŁOBUZY. O 20:00 na scenie pojawi się gwiazda wieczoru - DEFIS. Po duże porcji muzyki disco zapraszamy na dyskotekę pod chmurką, którą poprowadzi słynne na Dolnym Śląsku Party Warriors.

ŁOBUZY, to Boys Band, który od 2015 roku wkroczył na Polską scenę Dance/Disco. Ich piosenka "Urok" zdobyła nagrodę PL MVA za najlepszy teledysk w 2019 roku, a największy hit "Ona czuje we mnie Piniądz" ma ponad 108 milionów wyświetleń na portalu You Tube. Zagrali ponad 1000 koncertów. Występują na wielkich festiwalach telewizyjnych, grają trasy nie tylko w Polsce, ale także w Europie i Stanach.

Wokalista i lider zespołu DEFIS- Karol Zawrotniak , mówi w wywiadach, że muzyka towarzyszyła mu już od dzieciństwa. Nie dziwi więc fakt, że
w drugiej edycji Disco Star zauważyło go jury, w skład którego wchodziła Shazza, Liszewski, Masters i Miller. W 2016 roku grupa zgłosiła się do eliminacji na konkurs " Eurowizja 2016". Mamy nadzieję, że na naszej scenie w Parku w Radwanicach usłyszymy takie przeboje jak "Wciąż o Tobie mam sny" oraz "Tak bardzo tego chcę", które mają milionowe wyświetlenia.

Wydarzeniem towarzyszącym są konkursy gminne na najlepszą nalewkę i ciasto. Do udziału zapraszamy mieszkańców gminy, szczegóły na
www.radwanice.pl. Ponadto na stoiskach sołeckich będzie można się delektować swojskim jadłem i napitkiem. Dodatkową atrakcją będą stoiska z rękodziełem, lokalnymi produktami, cateringiem oraz wesołe miasteczko.

Przypominamy, że dla wszystkich zameldowanych w Gminie Radwanice przewidziana jest loteria z nagrodami.